- Komerční sdělení -finance
DomůMagazínNejdůležitější problémy antropologie v současnosti

Nejdůležitější problémy antropologie v současnosti

Antropologie se podobně jako jakákoli jiná vědní disciplína v časem významně proměnila. Od 80. let 20. století se stalo běžným, že sociální a kulturní antropologové zasazují etnografický výzkum do severoatlantického regionu a často zkoumají spíše souvislosti mezi jednotlivými lokalitami, než aby se omezovali na výzkum v oblasti jedné.

S tím souvisí i posun směrem k rozšíření zaměření mimo každodenní život běžných lidí; stále častěji se výzkum odehrává v prostředí, jako jsou vědecké laboratoře, sociální hnutí, vládní a nevládní organizace a podniky.

Těžiště antropologického myšlení se napříč dějinami západní civilizace přesunulo z oblasti náboženství, teologie a filozofie do sféry specializovaných vědeckých disciplín přírodovědného, sociálního a kulturologického zaměření. Jaké otázky nyní odborníci v tomto oboru řeší? Dozvíte se to v našem článku.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných malířích a malířkách, jako je například nizozemští umělci Rembrandt a Vincent van Gogh nebo mexická malířka Frida Kahlo.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek