- Komerční sdělení -finance
DomůMagazínNej letní sporty. Který je ten váš?

Nej letní sporty. Který je ten váš?

Letní dny nás lákají ven a vybízejí k pohybu. V tomto období sportují i ​​ti, kteří se k tomu dosud nedokázali odhodlat. Léto má tu výhodu, že se za pohybem můžete vydat lehce, bez velkého oblékání a příprav. Nejoblíbenější letní sporty jsou po všech stránkách dostupné pro každého.

Nic není přirozenější než chůze
Mnoho lidí ani netuší, jak je obyčejná chůze účinná a zdravá. Přemožte se a začněte chodit všude, kam se dá – do práce, na nákupy, na kávu s kamarádkou. Auto nechte doma, autobusu nebo tramvaji zamávejte. Je to jen zvyk. Když zařadíte chůzi do své denní rutiny, už po několika měsících se vám zlepší všechny běžné zdravotní parametry, což vám jistě potvrdí i lékař při preventivní prohlídce. A nejen to, výrazně se vám zlepší i figura, a to i bez nějakého dalšího úmorného cvičení. Kromě toho si během chůze skvěle odpočine vaše psychika. Důležité je, abyste chodili alespoň pět kilometrů denně středně rychlým tempem. Časem si na to vaše tělo i mysl tak zvyknou, že si budete s radostí další kilometry dobrovolně přidávat. Vydat se můžete také na turistiku, nejspíš lehkou, s rostoucí kondicí můžete přidat i na náročnosti. K běžné chůzi nepotřebujete mnoho – pohodlné oblečení, kvalitní obuv a do kapsy pro každý případ mobil a platební kartu.

Běhejte, pokud vás to baví
Zatímco chůze je výborný sport pro každého, běhu je třeba přijít na chuť, což může určitou dobu trvat. Ale když už jednou tomuto sportu propadnete, stanete se na něm doslova závislí. Podobně jako při chůzi, i při běhu si pak bude tělo i hlava požadovat další a ještě větší dávky pohybu. S během začínejte pozvolna a opatrně. Vyplatí se ve specializovaném sportovním obchodě koupit oděv a obuv určené k běhání, protože při běhu se musíte cítit pohodlně, navíc nesmí trpět váš pohybový aparát. Běhat se dá i ve městě, ale mnohem větším zážitkem je běh v přírodě. Pro běžce je určeno mnoho letních akcí. Udělat něco pro své zdraví a odbourat stres můžete například v sérii závodů v přírodě s názvem Behaj lesy 2022. Pokud jste majiteli platební karty Mastercard, získáte 20% slevu na startovné na všechny běhy této série.

Inlinové brusle a jízda na kole jsou také velmi oblíbené letní pohybové aktivity. Tato letní klasika vám pomůže rozhýbat tělo, uvolnit mysl a v případě cyklovýletů i poznat nová místa a získat jedinečné zážitky. Výlet na kole je při promyšleně zvolené trase vhodný pro celou rodinu a jistě bude patřit k nezapomenutelným společným aktivitám. Na bruslích i na kole zároveň spálíte kalorie, zlepšíte si kondičku a posílíte dolní partie těla. Pohodlné oblečení a kvalitní obuv jsou i při těchto sportech základ, důležitá je také dobrá výbava. Kromě nezbytných bruslí nebo kola budete jistě potřebovat menší batoh na občerstvení.

Voda, písek, slunce
Do žebříčku top letních sportů určitě patří také míčové hry a hry s raketou, při kterých zapojíte celé tělo a skvěle se odreagujete. A léto bez vody? Nemyslitelné! Plavání, vodní lyže, kánoe, raft – možností je opravdu hodně. Plavání je výborné, pokud nechcete zatěžovat klouby a páteř. V posledních letech získal velkou oblibu paddleboard a samozřejmě, k vodě patří i rybaření, na kterou mnozí pánové nedají dopustit. Podobně jako za jinými letními sporty, ik vodě se můžete vydat vcelku nalehko.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek