- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyRůžové, bílé, červené… Co si žádají pivoňky ve váze? Rozhodně ne ostré...

Růžové, bílé, červené… Co si žádají pivoňky ve váze? Rozhodně ne ostré slunce

Jako malý poupě možná pivoňka na první pohled neokouzlí, ale když se rozvine, je nádherná.

Co řeknete, nejsou ve váze nádherné?
V květnu či během června se přímo ptají do svěžích kytic a kytiček – zde jsou triky, aby vám pivoňky vydržely ve váze čerstvé a krásné co nejdéle.

Před vložením pivoňky do vázy její stonek nařežte ostrým nožem, cca 3–5 centimetrů, aby květ nabral dostatek vody. Pokud listy rostou velmi nízko na stonku, je třeba je odstranit, aby nepodporovaly ve vodě množení bakterií.

Zkontrolujte i vázu, do které jdete pivoňky vložit, ptají si totiž opravdu čistou vázu. Raději ji ještě jednou důkladně vypláchněte vlažnou vodou a teprve poté do ní napusťte čerstvou vodu pro květiny. Pokud jsou ve váze nějaké nečistoty, mohou se začít šířit ve vodě bakterie, ty se vodou dostanou do pivoňky a ty rychleji zvadnou.

Které řezané květiny vydrží ve váze nejdéle? Gerbera, růže a tady jsou další
Přímé, pálící ​​slunce či studený průvan se postarají o to, že pivoňka ve váze rychleji vadne. Dokonalým místem pro tuto květinu je stolek v obýváku, na chodbě nebo v jiné světlé místnosti, ale ne na místě, kde celý den „peče“ slunce.

Pokud se pupeny pivoňky neotevírají a vy jste netrpělivá, můžete si pomoci úplně jednoduše – pupen jednoduše důkladně opláchněte vlažnou vodou. Tím se uvolní nektar, který jej slepuje a poupě se rozvine.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek