- Komerční sdělení -finance
DomůPro mužeLand Rover Defender 130: Novinku z Nitry představí zítra

Land Rover Defender 130: Novinku z Nitry představí zítra

Nová verze Land Roveru Defender s přívlastkem 130 odveze až osm pasažérů. A vyžádá si i více lidí ve výrobním závodě v Nitře. Počet zaměstnanců naroste na 4 500.

První oficiální snímek Defenderu 130 je sice efektní, ale „oblak“ písku zakrývá to nejdůležitější – prodlouženou zadní část.
Nový Land Rover Defender má za sebou téměř tři roky kariéry. A extrémně úspěšné. Přestože skupina Jaguar Land Rover bojuje s poklesem prodeje i vinou čipové krize a pandemie, Defender se loni vyšvihl na její druhý nejprodávanější model. K zákazníkům na celém světě putovalo 63 134 kusů, jen o 164 méně v porovnání s Range Roverem Evoque, který je z pohledu registrací nadále bestsellerem. Vzhledem k vysokým maržím tohoto drahého SUV či spíše off-roadu je ale právě Defender doslova zachráncem automobilky. A co je skvělé, vyrábí se na Slovensku v nitranském závodě automobilky JLR. Výroba se přitom zakrátko rozšíří. Proč?

Land Rover Defender V8: Ikona přichází v brutální verzi
Zítra, 31. května, totiž Land Rover představí novou verzi Defendera. Po 3dveřovém 90, 5dveřovém 110 a užitném Defendederu Hard Top přichází sice se zpožděním, ale přece na řadu verze 130. Ta bude ze všech největší a ve své kabině nabídne až osm míst k sezení v konfiguraci 2 + 3 + 3 Z tohoto pohledu nebude mít konkurenty, protože jiné prémiové SUV mají maximálně sedm míst, včetně Mercedesu-Benz třídy G. Novinka bude mít na délku podle neoficiálních informací 5 100, na šířku 1 915 a na výšku 1 999 mm. Na Defender 110 tak získá dalších užitečných 82 mm. Rozvor náprav by měl zůstat na původních a stále velkorysých 3022 milimetrech.

Test: Land Rover Defender – suverén na cestě i v terénu
Nabídka motorů by měla kopírovat Defender 130, což znamená přítomnost šestiválcových i osmiválcových motorů, včetně plug-in hybridních verzí. Dobrou zprávou pro Slovensko je, že náběh produkce novinky si vyžádá více zaměstnanců v nitranském výrobním závodě Jaguar Land Rover Slovensko. „Rostoucí poptávka po našich produktech a rozšíření modelů, které zde budeme vyrábět, vedou k posílení našeho týmu. Plánujeme ho zvýšit o dalších 700 zaměstnanců a od září bychom tak spustili třísměnný provoz závodu,“ uvedl v tiskové zprávě Russell Leslie, výkonný ředitel slovenského závodu.

Celkově by tak na podzim v nitranské továrně mělo pracovat 4500 lidí. Hlavní pozornost se při nových pozicích má soustředit na místa ve výrobních provozech, nové pracovní příležitosti vzniknou na všech úrovních, od operátorů, přes profesní experty až po administrativní a inženýrské pozice. S prodejem novinky nebude Land Rover otálet. Ještě v den premiéry, tedy v úterý 31. května, si bude možno Defender 130 objednat. Automobilka zveřejní oficiální ceny i finální technické specifikace. Na Slovensku v současnosti startuje Defender 90 na 63 359 a Defender 110 na 66 781 eurech.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek